Zasady rozmowy kwalifikacyjnej

Jeśli ubiegamy się o pracę w charakterze administratora systemów informatycznych powinniśmy pamiętać, że tego typu posada związana jest z branżą informatyki i telekomunikacji, co nie oznacza, że na rozmowę kwalifikacyjną powinniśmy przyjść ubrani jak typowi informatycy. Czasy, w których pracownicy branży informatycznej chodzili ubrani we flanelowe koszule w kratę i jeansy już dawno minęły, a na miejscu tych stereotypowych informatyków pojawiły się osoby, które dbają nie tylko o swój rozwój zawodowy i wiedzę informatyczną, ale i o wygląd zewnętrzny.

Na rozmowę kwalifikacyjną kandydaci na stanowisko administratora powinni się zjawić ubrani profesjonalnie, schludnie i czysto, a swoją postawa i zachowaniem powinni świadczyć o swojej wiedzy i fachowości. Wątpliwe, by ktoś kto dotarł na spotkanie ubrany w codzienny zestaw ubrań został potraktowany poważnie i zakwalifikował się na kolejny etap rozmowy kwalifikacyjnej. Chociaż  w swojej pracy administratorzy często mogą nosić dowolny, mało zobowiązujący strój, to na rozmowie obowiązują pewne zasady i kanony, administrator systemów informatycznych Katowice.

Na rozmowę kwalifikacyjną należy przyjść ubranym w sposób elegancki. Mężczyźni zazwyczaj preferują pełen garnitur lub dobrze zestawione spodnie, koszulę i marynarkę. Kandydatki w większości przypadków przychodzą ubrane w spódnice lub eleganckie spodnie, buty na niewielkim obcasie i białe bluzki bez dekoltu. Pamiętajmy, że rozmowa kwalifikacyjna to nie rewia mody, ani nie casting do odważnego filmu, dlatego należy zachowywać się odpowiednio i niewyzywająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *