Dokumenty aplikacyjne

Warunkiem zakwalifikowania na rozmowę kwalifikacyjną jest nie tylko posiadanie odpowiednich cech charakteru, predyspozycji, doświadczenia zawodowego i wykształcenia, ale również prawidłowe zawarcie informacji w życiorysie oraz umiejętne zaprezentowanie swojej osoby w liście motywacyjnym.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że dokumenty aplikacyjne są bardzo ważnym elementem w procesie rekrutacyjnym. W końcu to one warunkują przejście na kolejny etap, czyli zaproszenie na indywidualne spotkanie z pracodawcą. Nawet jeśli dany kandydat będzie spełniał wszystkie wymogi zawarte w ogłoszeniu o pracę, a nie będzie umiał ich odpowiednio przedstawić w swoim CV, pracodawca nigdy nie zaprosi go na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ nieprawidłowo sporządzone podanie o pracę świadczy o braku podstawowych zdolności kandydata – zdolności do zareklamowania się, administrator systemów informatycznych Bielsko-Biała.

Dobrze sporządzone CV i list motywacyjny muszą spełniać kilka podstawowych warunków – muszą być napisane zwięźle, rzeczowo, schludnie i estetycznie. Życiorys powinien zajmować jedną, najwyżej dwie kartki A4 i najlepiej by było, by był sporządzony na białym papierze. W liście motywacyjnym należy uargumentować nasza przydatność na stanowisku administratora, pamiętając, by nie podawać zbyt wielu szczegółów i nie zanudzać czytelnika. Nikt nie przeczyta listu, który zajmuje trzy strony A4, natomiast każdy rzuci okiem na taki mieszczący się na jednej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *