Dokumenty aplikacyjne

Warunkiem zakwalifikowania na rozmowę kwalifikacyjną jest nie tylko posiadanie odpowiednich cech charakteru, predyspozycji, doświadczenia zawodowego i wykształcenia, ale również prawidłowe zawarcie informacji w życiorysie oraz umiejętne zaprezentowanie swojej osoby w liście motywacyjnym.

34Mało kto zdaje sobie sprawę, że dokumenty aplikacyjne są bardzo ważnym elementem w procesie rekrutacyjnym. W końcu to one warunkują przejście na kolejny etap, czyli zaproszenie na indywidualne spotkanie z pracodawcą. Nawet jeśli dany kandydat będzie spełniał wszystkie wymogi zawarte w ogłoszeniu o pracę, a nie będzie umiał ich odpowiednio przedstawić w swoim CV, pracodawca nigdy nie zaprosi go na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ nieprawidłowo sporządzone podanie o pracę świadczy o braku podstawowych zdolności kandydata – zdolności do zareklamowania się, administrator systemów informatycznych Bielsko-Biała.

Dobrze sporządzone CV i list motywacyjny muszą spełniać kilka podstawowych warunków – muszą być napisane zwięźle, rzeczowo, schludnie i estetycznie. Życiorys powinien zajmować jedną, najwyżej dwie kartki A4 i najlepiej by było, by był sporządzony na białym papierze. W liście motywacyjnym należy uargumentować nasza przydatność na stanowisku administratora, pamiętając, by nie podawać zbyt wielu szczegółów i nie zanudzać czytelnika. Nikt nie przeczyta listu, który zajmuje trzy strony A4, natomiast każdy rzuci okiem na taki mieszczący się na jednej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *